Penis na świecie i jego rozmiary

Średni rozmiar penisa w Polsce, Europie i na świecie

Spośród wszystkich ssaków, człowiek jest jedynym, który wykazuje wyraźne zaniepokojenie wielkością swojego penisa. Fakt, że średnia wielkość ludzkiego penisa jest znacznie większa niż średni rozmiar penisa innych naczelnych, powinien być wystarczający dla mężczyzn. Ale nie jest. Pomimo tej oczywistej wiedzy, mężczyźni nieustannie się zastanawiają, czy ich penis nie jest przypadkiem za mały.

Nie istnieją oficjalne dane dotyczące średniej wielkości penisa. Stąd informacje o średniej wielkości mogą się różnić w zależności od źródła oraz od tego, na kim były przeprowadzane pomiary. Naukowcy przeprowadzili wiele badań, które miały na celu określenia średniej wielkości penisa u mężczyzn. Ich wyniki dają pewne wyobrażenie o tym, jak należy to mierzyć.

We wrześniu 1996, Journal of Urology opublikował badanie, które miało zbadać długość penisa w stanie wzwodu. Wg tego badania, średnia długość penisa wyniosła 12,9 cm. Badanie zostało powtórzone w roku 2000, przez inną akademią. Wyniki jakie wtedy uzyskano, wskazywały że średnia długość polskiego i europejskiego penisa wynosi 13,6 cm w stanie wyprostowany.

Tymczasem, inne kraje, uczelnie oraz firmy nie zadowoliły się europejskimi badaniami. Jeden z liderów w produkcji prezerwatywy przeprowadził własne badania. Odbyły się one w 2001 roku, podczas przerwy wakacyjnej. W badaniu wzięli udział studenci przebywający na wakacjach w Cancun w Meksyku. Pomiary, które wśród nich przeprowadzono, wykazały że średni rozmiar penisa w stanie erekcji wynosi około 14,9 cm.

Dwa inne badania penisa przeprowadzono całkiem niedawno. Do ich zorganizowania wykorzystano internet. Można powiedzieć, że były do pomiary długości penisa on line. Wyniki tych badań są zupełnie inne od reszty. W pierwszym z tych badań średni rozmiar penisa wyniósł aż16 cm, zaś w drugim badaniu średni rozmiar sztywnego penisa to 15,6 cm.

Kilka badań zdecydowanie podkreślało fakt, że długość wiotkiego penisa nigdy nie jest proporcjonalna do długości w stanie erekcji. Niektóre badania przytaczają przypadki, gdy długość wiotkiego penisa była dużo poniżej średniej, zaś w czasie erekcji penis znacznie przekraczał średnie rozmiar. Wiele z tych badań może być zawodnych. Wiarygodność pomiarów zależy od sposobu, w jakich badanie zostało przeprowadzone.

Przykładowo, jeśli w badanie nie była zaangażowana seksowna kobieta, mająca wywołać podniecenie, wyniki mogą być trochę gorsze, niż w badaniu, którym obiektem pobudzenia seksualnego była naga i żywa pani. Należy również zwrócić uwagę na prawdopodobieństwo, że w badaniu udziału odmówili ludzie, którzy czuli że mają małe penisy. Jeśli uczestnikami badania były tylko, lub w większości osoby hojnie obdarzone przez naturę, to średnia została nienaturalnie zawyżona.

Ponadto, trudno uznać za wiarygodne badania, które zostały przeprowadzone przez internet. Biorąc pod uwagę skłonność ludzi do wyolbrzymiania, można uznać te wyniki tylko za ciekawostkę, nie będącą wiarygodnym źródłem informacji.

Największy i najmniejszy penis na świecie

Obecnie, zaszczyt posiadania największego penisa na świecie przypadł mężczyźnie o imieniu Jonah Falcon. Jest to 40 kilkuletni mężczyzna, mieszkający w Ameryce. Na co dzień jest aktorem. Pozwolił on na zmierzenie swojego penisa, a wynik jaki otrzymano, wyniósł 34,3 cm. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż wielkość przeciętnego penisa, wynosząca około 15 do 17 cm. Dzięki swojemu olbrzymiemu penisowi, Jonah Falcon stał się tematem licznych filmów dokumentalnych, oraz wiele razy występował w programach telewizyjnych.

Najmniejszy (odnotowany) rozmiar ludzkiego penisa wyniósł około 1cm długości. Co ważne, długość ta została zmierzona w stanie wzwodu! Jednakże w literaturze medycznej można znaleźć wzmianki o tym, że lekarze mieli styczność z penisami, których wielkość nie przekraczała 1 cm. Schorzenie to jest znane pod nazwą mikropenis. Może ono być leczone przy wykorzystaniu terapii hormonalnej.

Przyglądając się światowej populacji, możemy zauważyć że:

  • najmniejsze penisy (9,66 – 11,66 cm) należą do mieszkańców Chin i Indii
  • penisy o długości 11,67 – 13,47 cm należą do Rosjan, Australijczyków i obywateli USA
  • członkami o rozmiarach od 13,48 – 14,87 cieszą się Europejczycy, Kanadyjczycy, mieszkańcy Algierii, Libii, Arabii Saudyjskiej, obywatele Grenlandii i Argentyny
  • duże prącia (14,88 – 16,09 cm) przypadły Brazylijczykom, Meksykanom, Francuzom, Egipcjanom oraz mieszkańcom wybranych krajów południowej i środkowej Afryki
  • największymi penisami (16,10 – 17,93 cm) cieszą się mieszkańcy Boliwii, Kolumbii, Wenezueli, Sudanu, oraz ciekawostka: Węgier, Kamerunu i Kongo

Idealny rozmiar penisa

Jaka jest najlepsza wielkość penisa? Z pewnością taka, która nie utrudnia codziennego życia, oraz pozwala na satysfakcję z seksu. W zależności od miejsca na świecie, idealny rozmiar penisa może się znacznie różnić. Patrząc na powyższe dane, możemy raczej uznać, że podane tam przeciętne długości, są tymi idealnymi wielkościami dla danego regionu. W naszym, polskim przypadku, możemy uznać że jest to wielkość od 13,5 do 15 cm.