Rozmiar penisa, a rozmiar pochwy – odpowiednie fizyczne dopasowanie partnerów

Seks to coś, co dla każdego mężczyzny jest obsesją – a największą obsesją w tym wszystkim jest wielkość jego penisa. Chłopaki wiedzą, że nie wszyscy z nią są tam tacy sami, ale czy jest tam samo w przypadku dziewczyn? Czy kobiety mają również pewną typową „wielkość pochwy”? Niektóre kobiety są tam większe niż inne? Oto kilka informacji na temat jak wielkość pochwy może różnić się od jednej kobiety do drugiej i jak sobie z tym poradzić, jeśli chodzi o seks.

Jeśli kobieta jest dziewicą, czyli nigdy nie uprawiała seksu i nawet nigdy nie masturbowała się wkładając sobie sex gadżety do pochwy (w tym nawet tampony lub zabawki erotyczne), jej pochwa na pewno będzie mniejsza niż gdyby uczestniczyła w stosunku. Większość dziewic posiada niewielką błonkę wewnątrz pochwy zwaną błoną dziewiczą, która zostanie przerwana, gdy zastosuje się wystarczająco głęboką penetrację. Czasami błonka może ulec niespodziewanemu przerwaniu bez powodu, np. podczas działań, takich jak jazda konna.

Kiedy coś wnika pochwy i stawia opór przeciwko błonie dziewiczej, to będzie najczęściej powodować dyskomfort, a nawet ból w niektórych przypadkach. Jeśli błona dziewicza jest uszkodzona, to może również spowodować lekkie lub umiarkowane krwawienie z pochwy.

Podobnie jak rozmiar penisa różni się od człowieka do człowieka, rozmiar pochwy (zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz) może różnić się znacząco w zależności od dziewczyny. Tak jak nie ma dwóch ludzi takich samych, każdy jest inny pod względem wysokości, wagi, koloru włosów, budowy ciała, to również ich genitalia również będą inne.

Pochwa jest zwężona, gdy nic się w niej nie znajduje i rozszerza się, gdy wkładamy do niej jakiś obiekt, na przykład penis lub wibrator. Niektóre kobiety są przystosowane pod względem budowy pochwy do penetracji obiektami, które są grubsze, podczas gdy inne kobiety mogą przyjąć na przykład, który jest dłuższy, gdyż ich kanał rodny ma większą długość. Jednak to może się zmienić, gdyż kobieta przyzwyczaja się do coraz grubszych  lub coraz dłuższych obiektów, świadczy to o elastyczności pochwy.

Na przykład, kobieta, która uprawiała seks z mężczyzną, który ma bardzo dużego penisa, będzie mogła tolerować większy przedmiot, na przykład duży wibrator i inne zabawki erotyczne, a kobiety, które doświadczyły penetracji jedynie małych obiektów, nie będą w stanie tolerować czego bardzo dużego. Do rozciągnięcia pochwy powinno dochodzić zatem stopniowo. Na przykład dziewica lub kobieta, która zaledwie kilka razy doznała penetracji seksualnej nie powinna od razu stosować dużych wibratorów do masturbacji, gdyż może jej to nie sprawić przyjemności. Wystarczy pamiętać, że po penetracji dużym obiektem nie zawsze pochwa zostaje rozciągnięta – pochwa może wrócić do pierwotnego kształtu w czasie.

Najlepszym przykładem zmiany rozmiaru pochwy jest sytuacji, gdy kobieta rodzi. Dziecko jest bardzo duże, w porównaniu do tego, jak duża pochwa, ale pochwa ma zdolność do dużego rozciągnięcia, aby pomieścić dziecko podczas naturalnego porodu.

Chociaż pochwa może ulec rozerwaniu lub być rozcięta, kiedy kobieta rodzi, to na ogół wraca ona do tego stanu, jaki był przed urodzeniem dziecka, zarówno w szerokości i długości. Wystarczy zastosować się do prostej zasady, aby nie uprawiać seksu, ani nie stosować jakiejkolwiek innej formy penetracji w czasie połogu, który trwa tygodni.

Głębokość umiejscowienia szyjki macicy wewnątrz ciała kobiety jest całkowicie zależna od genetyki. Odnosi się to do długości pochwy, ponieważ gdy kończy się kanał pochwy, to rozpoczyna się macica. Tak jak niektóre kobiety są niższe lub wyższe od siebie, ich pochwy może być krótsze lub dłuższe w zależności od ich wrodzonych genów.

Wiele religii sugerują, że powinno się czekać z seksem, aż do zawarcie małżeństwa i mimo, że może to być dobrym wyborem dla wielu osób, to tak naprawdę ma zapobiec dowiedzeniu się kilku istotnych rzeczy na temat anatomii organów rozrodczych, czyli sprawdzenia czy są one kompatybilne ze sobą. Na przykład, kobieta może dowiedzieć się dopiero podczas jej podróży poślubnej zaraz po ich ślubie, że penis jej męża ma 20cm długości, a jej pochwa, która ma długość zaledwie 8cm nie jest w stanie przyjąć całej długości członka jej partnera.

Jeśli ty i twój partner nie pasujecie do siebie fizycznie, to sprawia, że prawie niemożliwym jest, aby mieć satysfakcjonujące życie seksualne. Jeśli ty i twój partner decydujecie się na „jazdę próbną”, aby sprawdzić, czy jesteście seksualnie dopasowani, należy pamiętać, aby bezpieczny seks był waszym priorytetem.

Wiele kobiet pragnie zaciskać kanał pochwy podczas stosunku, aby dać swojemu partnerowi (i sobie) więcej przyjemności podczas seksu. Wiele kobiet chce, aby zmniejszyć lukę pomiędzy penisem ich partnera, własną pochwą, tworząc ściślejsze dopasowanie i zwiększyć tarcie podczas stosunku. Ćwiczenia, które pomogą polepszyć sprawność tych mięśni – tzw mięśni PC – nazywane są mięśniami Kegla i są wykonywane przez ściśnięcie tych mięśni, tak jakbyśmy zatrzymywały przepływ moczu. Powtarzaj to ćwiczenia, aby wzmocnić mięśnie i uczynić swoją pochwę mocniejszą.

Eksperymentuj z zabawkami erotycznymi o różnej wielkości, począwszy od małych, a następnie stopniowo zwiększaj ich rozmiary. Jest to szczególnie istotne, jeśli dopiero wkraczasz w sferę seksu. Można pracować z mięśniami pochwy, aby rozciągnąć je i uczynić penetrację bardziej komfortową dla siebie.

Rozmiar genitaliów ma ogromny wpływ na nasze życie. Mężczyźni i kobiety mogą się każdego dnia stresować tym, czy ich narządy płciowe nie są za duże, lub za małe. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat wielkości pochwy. Do najczęściej powtarzanych należą:

 • jeśli kobiet ma luźną pochwę, to miała wielu partnerów,
 • im większa i wyższa kobieta, tym pojemniejszą ma pochwę, a im mniejsza, tym pochwa bardziej ciasna.

W rzeczywistości prawda jest taka, że wielkość i długość pochwy nie różni się wiele od jednej kobiety do drugiej. Pochwa to muskularny kanał, który ma około 6-7 cm długości w stanie normalnym, a około 15 cm długości, kiedy zostaje seksualnie pobudzona.

Ściany pochwy składają się z kilku warstw: mięśni i tkanki łącznej, która dopasowuje się do kształtu ciał stałych, umieszczonych wewnątrz pochwy. Chociaż ściany pochwy mogą się rozciągnąć nieco w czasie porodu, to nie rozciągają się od częstego seksu. Nie ważne czy kobieta kocha się raz w tygodniu, czy każdego dnia po kilka razy. Częstotliwość seksu nie wpływa na wielkość pochwy. Niektóre gabinety lekarskie oferują zabiegi medyczne, które mogą spowodować zwężenie pochwy, lub mogą spowodować zmniejszenie elastyczności ścian. Jednak większość zmian w pochwie jest tymczasowa i odpowiada pewnym okresom w miesiącu, oraz zależy od poziomu pobudzenia.

Podczas gry wstępnej, pochwa zostaje pobudzona. Występuje wtedy wzmożone wydzielanie śluzu, którego zadaniem jest zmniejszenie nadmiernego tarcia. Pochwa staje się wtedy też bardziej elastyczna, dopasowując się do wielkości penisa, który zostanie w nią włożony. Średnica pochwy jest taka sama na całej swojej długości.

Wiemy już, jakie najczęściej wielkości jest pochwa i jak jest zbudowana. Czy istnieje zatem idealne połączenie penisa i pochwy, które będzie tworzyły zgrany duet? W większości przypadków, prawie każda pochwa jest gotowa na przyjęcie każdego penisa. Problem może pojawić się wtedy, kiedy mężczyzna dysponuje ponadnormatywnym penisem. Taki penis ze względu na swoje duże rozmiary, może nie zmieścić się w całości w kobiecej pochwie.

Odwrotna sytuacja będzie miała miejsce wtedy, kiedy mężczyzna dysponuje niewielkich rozmiarów penisem, zaś wielkość kobiecej pochwy mieści się w standardzie. W takim przypadku mężczyźnie trudno będzie zaspokoić kobietę, przy użyciu penisa.

Widzimy na tych przykładach, że fizyczne dopasowanie męskich i damskich narządów płciowych jest bardzo ważne. Nie mamy jednak możliwości, aby przy zawieraniu nowych znajomości, kierować się tym kryterium. Oznacza to, że pomiędzy parą, która żywi do siebie gorące uczucia, może dojść do pewnego rozczarowania. Pojawi się ono wtedy, kiedy wielkość męskiego narządu płciowego, oraz długość kanału pochwy nie będą do siebie dopasowane.

Co wtedy robić? Czy to oznacza związek, w którym nie będzie satysfakcjonującego seksu? Na szczęście nie! Jest wiele metod na to, aby pomimo różnych wielkości genitaliów, można było cieszyć się wspólnymi miłosnymi uniesieniami. Do takich metod możemy zaliczyć:

 • powiększanie penisa naturalnymi metodami – składają się na to specjalne ćwiczenia fizyczne, zażywanie ziół i suplementów,
 • powiększenie rozmiaru członka zabiegami chirurgicznymi,
 • użycie pompek i innych gadżetów, zwiększających objętość prącia,
 • stosowanie wybranych pozycji seksualnych, wtedy kiedy penisa jest zbyt mały, lub zbyt duży dla konkretnej pochwy kobiecej,
 • różnego rodzaju ćwiczenia na rozciąganie pochwy,
 • stosowanie żeli nawilżających, poprawiających elastyczność mięśni w pochwie,
 • w przypadku zbyt luźnej lub zbyt dużej pochwy, można stosować grubsze prezerwatywy, wyposażone w prążki lub wypustki.

Problem niedopasowania narządów płciowych pojawia się najczęściej po pierwszej, drugiej lub trzeciej ciąży. W wyniku porodu pochwa może ulec rozszerzeniu. W zależności od indywidualnego przypadku, po pewnym czasie pochwa może wrócić do swojej normalnej wielkości, lub pozostać powiększona. Kobietom po porodzie, zalecane są ćwiczenia mięśni Kegla, wspomagające prawidłową pracę mięśni.

Ćwiczenia mięśni Kegla polegają na ściśnięciu mięśni w dolnej części ciała, tak jak gdybyś chciała zapobiec popuszczeniu moczu. Wytrzymaj tak przez 10 sekund i po kilku minutach powtórz to ćwiczenie. Ćwiczenia nie należy kontynuować, jeśli sprawiają ci kłopot lub ból. Jeśli jednak nic ci po nich nie dolega, należy je wykonywać ok 4 razy dziennie. Jeśli po dłuższym czasie nie zauważysz żadnej poprawy, powinnaś skontaktować się z ginekologiem.

Kiedy pochwa wydaje się zbyt ciasna na przyjęcie penisa (zarówno dużego, lub tego o przeciętnych rozmiarach), również można wykonywać pewne ćwiczenia. Jak wspomnieliśmy wcześniej, pod wpływem podniecenia seksualnego, pochwa powiększa się. Statystycznie jest wysoce prawdopodobne, aby pochwa twojej partnerki okazała się za ciasna na twojego członka. Objawy, które mogą na to wskazywać to:

 • ból podczas stosunku płciowego,
 • niechęć do seksu,
 • dyskomfort podczas wkładania tamponu.

Poza anatomicznymi uwarunkowaniami, wpływającymi na małych rozmiarów pochwę, może to być spowodowane przez:

 • mimowolne niekontrolowane skurcze mięśni pochw,
 • strach przed bólem powodowanym włożeniem tamponu, palca lub penisa,
 • obawa przed seksem,
 • brak popędu seksualnego.

Pomocą w takiej sytuacji może być terapia relaksująca, odpowiednie pobudzenie partnerki (długa gra wstępna), lub stosowanie wybranych gadżetów erotycznych, na przykład kulek gejszy. Są to bezpieczne dla zdrowia kulki, połączone ze sobą sznurkiem. Umieszczone wewnątrz pochwy pozwalają na codzienne wykonywanie obowiązków. Podczas chodzenia z nimi, ocierają się o ścianki pochwy, stymulując mięśnie i nerwy do wydajniejszej pracy.