Zadowalająca długość członka – męski punkt widzenia

Gdziekolwiek spojrzymy widzimy reklamy dotyczące rozmiaru penisa. Są to ogłoszenia w gazetach, w telewizji, wyskakujących reklamy na wielu witrynach i na billboardach. Dzieci w wieku przedszkolnym zobaczyć programy na temat seksualnych problemów z rozmiarami penisa i reklamy. Promowanie przesadzonych rozmiarów penisa jest również obecne w filmach. Tak więc zanim chłopiec stanie się mężczyzną, będzie w stanie przewidzieć jaki rozmiar powinien mieć jego penis, aby był pożądany przez kobiety.

Mężczyźni zwykle zastanawiają się, czy rozmiar penisa ma znaczenie dla kobiet? Kiedy jest wystarczająco duży? Codziennie można zauważyć, że istnieje wiele substancji, pigułek, a nawet mechanicznych urządzeń do rozciągania, które mogą powiększyć penisa. Mężczyzną wydaje się, że kobiece potrzeby związane z zaspokojeniem seksualnym są cały czas ekstremalnie wysokie, a oczekiwana przez nie wielkość wydaje się być nierealna. Pranie mózgu, które oferują mężczyzną media za sprawą produktów powiększających penisa, mogą odegrać ogromną rolę w zmniejszeniu samooceny u mężczyzn, a w końcu doprowadzić do problemów z erekcją.

Praktycznie każdy mężczyzna chce wiedzieć w pewnym momencie swojego życia, czy jego rozmiar penisa znajduje się wśród średniej przeciętnej. Spójrzmy prawdzie w oczy, rozmiar ma znaczenie i kobiety tak samo jak mężczyźni przywiązuje wagę do wielkości.

Jaki jest średni rozmiar penisa?

Istnieją dwa pomiary, które można zrobić w przypadku penisa i nie koniecznie jeden jest ważniejszy od drugiego. Penis może być mierzony na długość i na obwód. Kobiety zwykle uważają obwód ważniejszy niż długość. To może być zaskakujące dla niektórych z was, ale obwód – ma większy wpływ na przyjemność u kobiet podczas stosunku. Jednak dla mężczyzn zwykle znaczenie ma długość, którą chcą imponować przed partnerką.

Jaki jest przeciętny obwód penisa?

Średni obwód prącia wynosi według badań dokładnie 10 cm, przy odchyleniu standardowym 0,5 cm. Oznacza to, że średni obwód penisa waha się od 9,5 cm do 10,5 cm. Aby zmierzyć obwód penisa dokładnie, należy mierzyć w najgrubszym miejscu.

Jaka jest średnia długość penisa?

Naukowcy nie tylko zbadali przeciętną długość penisa – oh nie, nie! – Oni także chcieli poznać średnią długość członka. Udowodnili, że długość jest zwykle większa niż obwód, w większości przypadków. Odkryli również, że ponadprzeciętna długość penisa w spoczynku nie przekłada się na ponadprzeciętną długość we wzwodzie. Większość mężczyzn mimo długiego członka w spoczynku nie odnotowała ponadprzeciętnych wyników we wzwodzie. Średnia długość wynosiła 12 cm, z odchyleniem 0,8 cm.

Jeśli twój członek znajduje się w przedziale długości 11 cm do 13 to masz średnią długość penisa. Wystarczy mierzyć od wierzchołka do podstawy, aby dowiedzieć się jaki jest wynik.

Często mężczyźni przedwcześnie załamują się rozmiarem swojego członka i tracą pewność siebie, to wszystko przez kreowanie w mediach „kultu dużego penisa”. Od programów typu poradniki, po filmy i programy rozrywkowe oraz oczywiście reklamy, które są głównym źródłem zachęcania do powiększania penisa. Wszystko to ma na celu zwiększyć ogólne zainteresowanie i popyt na środki powiększające członka. Producenci w ten sposób chcą tylko podnieść sprzedaż swoich produktów. W mediach jednak rzadko słyszy się prawdziwe dane statystyczne dotyczące przeciętnego rozmiaru członka. Zdecydowana większość mężczyzn nie ma się czym obawiać i nie musi w żaden sposób starać się powiększyć swoje przyrodzenie.

Na pewno spore znaczenie dla mężczyzn ma długość ich członka. Jest to dla nich wyznacznik ich męskości. Często sądzą oni, że im większy członek, tym lepszymi są kochankami i są w stanie lepiej zaspokoić kobietę. Jednak z punktu widzenia kobiety jest inaczej. Większe znaczenie ma grubość, a umiejętności w łóżku ukazują jakim kochankiem jest mężczyzna.

Rozmiar penisa jednak z pewnością ma spore znaczenie zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Panowie doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że długość penisa ma spore znaczenie wizualne dla kobiet. Jeżeli ich partner może poszczycić się dużym penisem będą one bardziej podniecone podczas seksu oralnego i sam widok penisa będzie je bardziej pociągał. Głównie dlatego panowie przywiązują tak wielką wagę do długości członka.

Jeżeli jesteś przekonany, że Twój członek znajduje się znacznie poniżej przeciętnej, a ponadto odczuwasz problemy podczas penetracji z powodu zbyt małego członka, powinieneś skonsultować się z lekarzem. Jeżeli nie możesz normalnie uprawiać seksu, powinieneś zdecydować się na jakieś rozwiązanie związane z powiększeniem penisa. Może się okazać nawet, że kwalifikujesz się do operacji. Jednak pamiętaj, że zanim podejmiesz jakikolwiek krok, musi być on bardzo dobrze przemyślany. Mnóstwo mężczyzn odczuwa dyskomfort psychiczny z powodu ich zdaniem zbyt małego członka, często nie potrafią oni zdecydować się na stosunek z partnerką, gdyż boją się odrzucenia i pogardy, a przecież podczas seksu najważniejsze jest dobre samopoczucie.

Świat jest coraz bardziej nowoczesny. Dzisiaj kobiety nie boją się mówić o tym, czego pragną i co chcą aby ich mężczyźni posiadali. Wiele kobiet mówi w ten sposób: kocham mężczyzn, którzy wyglądają jak mężczyzna, którzy pachną jak mężczyzna i którzy mają dużego penisa. Cóż, kiedy niektórzy z nas usłyszą takie słowa, mogą stracić humor na długi czas. Jeśli wygląd i zapach łatwo jest zmienić, to nie jest to już takie proste w odniesieniu do dysponowania dużym członkiem. Nie powinien się nikt dziwić, że w XXI wieku pojawia się coraz więcej niepewnych mężczyzn. Ich niepewność wynika z obawy i lęku przed tym, że ich penis nie jest wystarczająco duży, aby zadowolić kobietę, która im się podoba.

Metroseksualizm, tak bardzo popularny w wielkich miastach, naprawdę nie cieszy się dużym uznaniem w oczach pań. Przeprowadzone w tym roku badania udowodniły, że mężczyźni atrakcyjni w oczach kobiet, to ci którzy mają włosy na ciele, blizny oraz silną i mocną skórę. Kobietom nie przeszkadzają ręce poplamione olejem (w czasie pracy, a nie w łóżku) oraz skóra zrogowaciała od noszenia ciężarów. Kobieta przy takim mężczyźnie czuje się bezpieczna, gdyż wie że jest on na tyle silny, by ją chronić i opiekować się.

Co jednak myślą mężczyźni na ten temat? Czy istnieje dla nich coś takiego, jak zadowalająca długość członka? Bez dwóch zdań tak. Słysząc każdego dnia różne opinie, na temat męskiego penisa, każdy z nas może nabrać przekonania, że jedyną słuszną wielkością, jest 30 cm penis w stanie wzwodu. Na szczęście jest to tylko mit. Większość mężczyzn jest przekonanych o tym, że lepiej mieć dużego penisa, niż małego. Ale jakie wielkości możemy zaklasyfikować do kategorii mały penis, a jakie do duży?

Z czysto naukowego punktu widzenia, średnia wielkość penisa u dorosłego mężczyzny wynosi od 14 do 15,5 cm długości, oraz od 2,5 do prawie 5 cm grubości. Długość penisa mierzona jest od kości miednicy aż do końcówki penisa. Oczywiście, to tylko matematyczna średnia, wyciągnięta na podstawie kilkuset pomiarów. W zależności od indywidualnych czynników, można spotkać mężczyzn, których penis znacznie różni się od tych rozmiarów – w górę i dół.

No dobrze, ale to nadal nie jest odpowiedzią na pytanie, jaka wielkość jest satysfakcjonująca dla mężczyzn. W jednym z naszych wcześniejszych artykułów napisaliśmy, że dla kobiet wielkość ma znaczenie. Nawet wtedy, kiedy mówią że wcale tak nie jest. Skoro tak myślą kobiety, to tym bardziej mężczyźni będą mieć marzenia o odpowiedniej długości i grubości penisa.

Odpowiedź przynoszą nam wyniki badań, jakie przeprowadzono w 2011 roku w Niemczech. Udział w nich wzięło blisko 300 mężczyzn, którzy byli reprezentantami różnych grup zawodowych, mający różny poziom wykształcenia, oraz różny status społeczny. Mężczyźni w wieku od 19 do 24 lat najczęściej odpowiadali, że chcieliby mieć penisa o długości ok. 20 cm. Ich zdaniem taka długość jest idealna do tego, aby zadowolić każdą kobietę. Pytani o to, skąd pomysł na 20 cm, a nie np. na 18 lub 22, odpowiedzieli że wiedzą to z filmów. Filmy, zdjęcia oraz prasa pornograficzna lansuje mężczyzn hojnie obdarzonych. Pomimo że odbiorcami takich treści są mężczyźni w różnym wieku, to najbardziej podatni na te sugestie są młodzi i jeszcze nie doświadczeni osobnicy – ci w wieku od 19 do 24 lat.

Kolejną grupą osób byli mężczyźni w wieku od 25 do 32 lat. W tej grupie najbardziej pożądaną długością członka było od 17 do 18 cm. Wiedza o takiej długości wynikała u nich zarówno ze swojego wcześniejszego doświadczenia, oraz własnych przemyśleń. Doszli oni do przekonania, że długość tak naprawdę ma drugorzędne znaczenie, a ważniejsza jest technika. W tym przypadku większość mężczyzn była zadowolona z długości swojego penisa. Największą ochotę na jego powiększenie posiadali mężczyźni, u których długość penisa w stanie wzwodu nie przekraczała 15 cm.

Przyjrzyjmy się odpowiedziom, jakie uzyskano od ostatniej grupy badanych. Stanowili ją mężczyźni liczący od 33 do 45 lat. Właśnie oni prezentowali najbardziej zaskakujące odpowiedzi. Otóż aż 78% uczestników tej grupy odpowiedziało że jest zadowolona ze swojej aktualnej długości członka, a jedyne co chcieliby w nim zmienić, to zwiększyć jego obwód – grubość. Taka odpowiedź nie pojawiła się w żadnej z wcześniejszych grup.

Co mówią nam te badania? Otóż to, że wraz z wiekiem rośnie świadomość mężczyzn dotycząca wielkości penisa, a co za tym idzie, jego możliwości. Najmłodsza grupa była skoncentrowana na tym, aby dysponować jak największym członkiem. Środkowa prezentowała bardziej wyważone podejście, które kładło nacisk nie na wielkość, lecz na umiejętności. Najstarsi, a co za tym idzie najbardziej doświadczeni mężczyźni nie chcieli zmieniać długości swoich członków. Wiedzą oni o tym, że długość penisa nie stanowi o tym, czy kobieta będzie czuła satysfakcję. Za przyjemność podczas stosunku odpowiada grubość członka. Mając grubego penisa, mogą skuteczniej ocierać się o ścianki pochwy, co nieubłaganie prowadzi do orgazmu pochwowego.

Jak widać na powyższym przykładzie, satysfakcjonująca długość członka może się zmieniać wraz z wiekiem mężczyzny. Opinia na ten temat może być kształtowana zarówno przez czynniki zewnętrzne, jak i nabyte doświadczenie w kontaktach z kobietami.