Powiększanie penisa to temat, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem pośród mężczyzn. Problem jest bardzo duży, niewielu panów jest w pełni zadowolonych z rozmiaru swojego członka, dlatego rynek obfituje w wszelkiego rodzaju środki, kremy, żele a także pompki, które wspierają zaakceptowanie swojego ciała.

Rozmiary penisów różnią się, uzależnione są od pochodzenia jak również uwarunkowań genetycznych. Rozmiar tak naprawdę nie jest istotny w czasie zbliżenia, najistotniejszym czynnikiem, który może zagwarantować udane współżycie jest fantazja i czułość partnera. Nie mniej jednak, mężczyźni mimo wszystko wolą dysponować przyrodzeniem o znacznych rozmiarach. Kompleksy związane z długością i grubością członka są znane od dawna i siedzą w głowie i to właśnie od akceptacji własnego ciała trzeba zacząć. Średnia długość penisa wynosi 8-12 cm w spoczynku i taki wymiar posiada duża grupa mężczyzn zamieszkujących terytorium Europy.

Jednym z popularniejszych sposobów jak powiększyć penisa jest zażywanie specjalnych tabletek. Tego typu środki składają się w większości przypadków z naturalnie pozyskiwanych, ziołowych składników, które mają wpływ na lepszą chłonność a także sprawność ciał jamistych, z których składa się penis. Pastylki na powiększenie członka jest sporo, przy czym należy nie zapominać, aby decydować się jedynie wyłącznie takie preparaty, które pochodzą z pewnego źródła, tak będzie najbezpieczniej.

Jak naturalnie powiększyć penisa?

Większy penis to dla dużej grupy mężczyzn lepsze poczucie własne wartości i wyższa samoocena. Chociaż kobiety przyznają, że rozmiar członka w czasie seksu w rzeczywistości jest bez znaczenia i bardziej ważna jest czułość a nawet fantazja partnera, dla panów jest to bardzo ważna kwestia, której poświęcą swój czas. Jeżeli chodzi o naturalne sposoby na powiększenie członka, trzeba zainteresować się ćwiczeniami. W sieci można znaleźć specjalne treningi rozciągające, lekarze mimo to nie polecają działać bez specjalistyczne wsparcia. Należy skonsultować się w tym celu z lekarzem urologiem albo seksuologiem. Rozciągając członka niestety można doprowadzić do pojawienia się problemów związanych z erekcją.

Innym popularnym sposobem jest zastosowanie pompki próżniowej. Pompka może nieco wydłużyć członek, jest polecana głównie osobom, które przeszły urazy kręgosłupa bądź poruszają się na wózku inwalidzkim. Dla nich pompka to często jedyny sposób na uzyskanie erekcji, przy czym należy być ostrożnym i trzeba pamiętać o ściągnięciu gumki po zbliżeniu. Pastylki, pompki czy kremy nie zapewniają trwałych efektów, jeśli na zawsze chcemy powiększyć wymiar swojego penisa niestety musimy zdecydować się na operację, która jest nie tylko kosztowna, ale dodatkowo niebezpieczna.

Zabieg chirurgiczny powiększania członka wiąże się z ryzykiem, otóż może w ogóle nie odnieść efektu albo może doprowadzić do tego, że mężczyzna nie będzie osiągał erekcji. To, dlatego przed podjęciem tego rodzaju decyzji należy bardzo dobrze przemyśleć sprawę i zastanowić się czy warto znosić ból i ponosić tak olbrzymie ryzyko.

Ile kosztuje powiększanie penisa?

Wielkość penisa w zasadzie jest bez znaczenia w czasie współżycia. Zarówno specjaliści, jak i same kobiety twierdzą, że najważniejsza jest czułość i fantazja partnera, a nie rozmiar jego klejnotów rodowych. Mimo to wielu mężczyzn ma kompleksy związanie z wielkością członka, co źle wpływa na ich samopoczucie. Ponieważ problem jest duży na rynku można znaleźć wiele środków, które mają na celu zwiększenie penisa, niestety nie wszystkie są skuteczne i zdrowe dla człowieka. Ważne jest to, aby wybierać środki, które pochodzą ze sprawdzonych, wiarygodnych źródeł. Poza tym trzeba pamiętać, że ludzki organizm inaczej reaguje na tabletki na powiększenie penisa.

Chociaż większość z nich składa się z naturalnych ziołowych substancji, one także mogą niektórym zaszkodzić. Pamiętajmy, aby podchodzić do wyboru tabletek w racjonalny sposób i nie wierzyć we wszystko, co jest napisane na opakowaniu. Kolejnym sposobem są ćwiczenia na powiększenie penisa – to rozwiązanie także cieszy się dużą popularnością wśród panów. Treningi wykonuje się przy zastosowaniu specjalnych obciążników, takie ćwiczenia mogą okazać się niebezpieczne, w związku z czym najlepiej wcześniej skorzystać z porady specjalisty. Jedynym naprawdę efektywnym sposobem na trwałe zwiększenie wymiarów członka jest zabieg operacyjny.

Zabieg z użyciem skalpela ma na celu wydłużenie członka to inaczej zmiana struktury wewnętrznego zawieszenia prącia. Podczas zabiegu dochodzi do wyłonienia ukrytej do tej pory części prącia poprzez nacięcie wiązadeł , które łączą kość łonową, wówczas członek opuszcza się i staje się dłuższy. Tego typu operacje są zalecane przede wszystkim osobom, które cierpią na niedorozwój członka, mają tzw. mikropenis. W sytuacji, gdy mężczyzna jest zdrowy i jego penis ma rozmiary prawidłowe odradza się taki zabieg, ze względu na ryzyko pojawienia się powikłań.

Wielkość członka to kompleks dużej grupy mężczyzn, a zabieg operacyjny związany jest z ryzykiem braku wzwodu, tak więc trzeba dobrze nad tym pomyśleć. Brak samoakceptacji i wyglądu swojego członka związany jest z obniżoną samooceną i trzeba najpierw poszukać pomocy u psychoterapeuty, który może pomóc wyzbyć się kompleksów. Operacyjne powiększanie penisa jest konieczne tylko w medycznych przypadkach, gdy penis uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie.

Poprzez operację można uzyskać przedłużenie członka średnio o 3 – 4 cm, w niektórych przypadkach nawet do 6 cm. Jak każda operacja, zwiększenie wymiarów członka wiąże się także z ryzykiem zakażenia, niekiedy może zdarzyć się i tak, że po udanej operacji i rekonwalescencji okaże się, że nie udało się uzyskać oczekiwanego rezultatu. Operacje są drogie, ich koszt wynosi średnio 800-1000 euro. Zabiegi medycyny estetycznej są coraz bardziej popularne, nie mniej jednak przed tego rodzaju decyzją należy dokładnie zapoznać się z możliwymi komplikacjami. W przypadku operacji zwiększenia wymiarów członka ryzyko jest dosyć duże, w naszym kraju jest zaledwie kilku fachowców, którzy podejmują się takich zabiegów. Pamiętajmy, aby podejść do tematu racjonalnie, w końcu aby zadowolić partnerkę nie liczy się tylko wymiar przyrodzenia.