Operacyjne zmniejszanie penisa – chirurgiczna interwencja

Męska część ludzkiej populacji częściej zmierza się z problemem za małego, niż za dużego penisa. Ludzie w większości poszukują metod na to, jak zwiększyć rozmiar penisa, niż jak go pomniejszyć. Rzeczywiście, skuteczne i bezpieczne pomniejszanie penisa może stanowić poważną trudność dla pewnej grupy mężczyzn. Znamy mnóstwo sposobów na powiększanie członka, niż na jego zmniejszanie. Penis jest wykonany z rozciągliwej tkanki, której łatwiej zwiększyć rozmiar, niż skrócić.


Od pewnego czasu, jedną z częściej zalecanych metod pomniejszania penisa, stała się interwencja chirurgiczna. Stosowana jest ona wtedy, kiedy inne, nie inwazyjne sposoby leczenia nie przyniosły oczekiwanych skutków. Niestety, każdy zabieg na ludzkim organizmie jest związany z ryzykiem. Operacja wykonywana na penisie jest znacznie bardziej niebezpieczna, niż operacja przeprowadzana na nodze lub ręce. Chociaż w ostatnich latach opracowano wiele ulepszeń, które poprawiły bezpieczeństwo tych zabiegów, nadal trzeba zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń.

Operacja chirurgicznego pomniejszania członka może być niebezpieczna, z tych powodów:

 • ryzyko zmiany właściwego kąta erekcji, na kąt utrudniający stosunek seksualny
 • ryzyko pozostania dużych blizn
 • trudno gojące się rany
 • utrata krwi
 • ryzyko poważnych infekcji
 • zaburzenie prawidłowego przepływu krwi
 • uszkodzenie nerwów, które prowadzi do utrudnionego odczuwania przyjemności z seksu
 • obrzęk (chwilowe zapalenie skóry)
 • seroma (gromadzenie surowicy pod skórą)
 • zaburzenia erekcji
 • możliwość uszkodzenia cewki moczowej

Chirurgiczne zmniejszenie penisa jest bardzo kosztowne. Średnia cena takiego zabiegu waha się w graniach 10 000 złotych. Jej dokładny koszt zależy od przyjętej metody zabiegu, oraz udziału doświadczonych chirurgów. Co więcej, dlatego że jest to bardzo kosztowna i niebezpieczna operacja, decyduje się na nią niewielka ilość mężczyzn.

W jaki sposób przeprowadzana jest chirurgiczne zmniejszenie penisa? Wszystko zależy od problemu, jaki dotyczy pacjenta.

Za gruby penis – ta dolegliwość jest łatwiejsza do usunięcia. Polega ona na usunięciu tkanki znajdującej się na całym obwodzie penisa. Dzięki temu penis robi się cieńszy, umożliwiając bezproblemowe odbywanie stosunków seksualnych. Największym niebezpieczeństwem podczas tego zabiegu, jest takie przeprowadzenie usunięcia tkanki, aby nie uszkodzić żył znajdujących się tuż pod powierzchnią. W dużym niebezpieczeństwie jest również cewka moczowa. Jakiekolwiek uszkodzenie tych ważnych narządów może prowadzić do impotencji.

Za długi penis – zabieg polega na chirurgicznej interwencji w gruczoł prostaty. Zmniejszenie jego rozmiaru przyczynia się do uzyskiwania mniejszych erekcji. Niestety, erekcje te nie są pełne, przez co członek nie pozostaje tak sztywny jak wcześniej. To również może powodować pewien dyskomfort podczas uprawiania seksu.

Wiele osób może się zastanawiać, czy tak decydowanie się na tak niebezpieczne zabiegi jest uzasadnione? Przecież zamiast nich można spróbować terapii hormonalnej, która również może w pewien sposób wpływać na zmniejszenie rozmiaru penisa. Wątpliwości takie posiada duża liczba mężczyzn, których ten problem dotyczy. Widoczne to jest np. w niewielkiej ilości informacji na temat tych zabiegów, które odnajdujemy w sieci. Większość danych, które są tam zawarte, dotyczy chirurgicznych metod powiększania, a nie pomniejszania penisa.

Problem mężczyzn z dużym penisem jest często bagatelizowany i wyśmiewanych przez większą część społeczeństwa, szczególnie przez mężczyzn. Osoby te uważają, że wielki członek powinien być powodem do dumy, a nie źródłem zmartwień. Niewiedzą jednak o tym, że w niektórych przypadkach nadmierny penis może całkowicie wykluczyć jego właściciela z życia seksualnego. Każda osoba, której ten problem dotyczy, powinna skonsultować go z lekarzem urologiem. Doradzi on najlepszą metodą leczenia, która będzie obarczona najmniejszym czynnikiem ryzyka.

Ciekawostką może być to, że wraz z postępującym wiekiem mężczyzny, jego penis ulega naturalnemu zmniejszaniu się. Jest to wynikiem malejącej ilości testosteronu w organizmie. Proces ten rozpoczyna się po ukończeniu 25 roku życia i trwa aż do śmierci. Na szczęście dla większości osób, a niestety dla ludzi zza dużym członkiem, zmiany te są raczej niezauważalne w okresie kilkuletnim. Naukowcy szacują, że co roku penis kurczy się maksymalnie o około 1%, a u większości ludzi jest to 0,5%. Nie można więc liczyć na to, że problem za dużego prąca rozwiąże się samodzielnie, po upływie odpowiednio długiego czasu. Jeśli nawet w wieku 60 lub 70 lat penis osiągnie odpowiednią wielkość, może się okazać że będzie już niezdolny do uzyskania erekcji. Dlatego widząc ten problem u siebie, czym prędzej należy wdrożyć różne metody leczenia, które pozwolą cieszyć się aktywnym życiem seksualnym.

Wybierając klinikę, która wykona dla ciebie chirurgiczne pomniejszanie penisa, należy skorzystać z usług tej placówki, która ma udokumentowane doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Dobrym obyczajem jest również ubezpieczenie się na skutek niepowodzenia operacji. Tylko kilka towarzystw ubezpieczeniowych oferuje takie polisy, ale warto z nich skorzystać, o ile stać cię na wydanie kilku tysięcy złotych.