Czy mój penis nie jest zbyt mały? Porady psychologa.

Każdy z nas mógł słyszeć historie o mężczyznach, którzy z obawy przed kompromitacją wywołaną małym członkiem, pozostali do końca życia prawiczkami. Są to smutne opowieści, które pokazują nam jak wielką rolę przykładamy do tej małej części ciała. Z jej powodu wielu ludzi nie jest w stanie stworzyć dobrych relacji partnerskich.


Wiedzieliście o tym, że mężczyźni myślą o seksie co najmniej raz na kilka minut? Każdego dnia! W ciągu jednego dnia mogą blisko 600 razy pomyśleć o seksie. Nie powinno nikogo więc dziwić to, że presja wywołana posiadaniem dużego penisa, jest dla nich tak przytłaczająca. Ponieważ seks jest taki integralnym i ważnym aspektem życia i myśli mężczyzn, to nie jest też dziwne, że człowiek, który uważa, że jego penis jest zbyt mały, będzie mocno tym zaniepokojony. Ten stres i niepokój jest ciężkim emocjonalnym bagażem, który towarzyszy im każdego dnia. Dla wielu facetów ten bagaż okazuje się zbyt ciężki do noszenia. Nie da się uciec od emocjonalnego wpływu posiadania małego penisa.

Czy istnieją więc psychologiczne wskazówki, które pomagają się zmierzyć z tym problemem? A może męskie obawy przed małym penisem są całkowicie nieuzasadnione? Tak czy inaczej, każdy komu wizja małego penisa spędza sen z oczu, powinien zapoznać się z poradami przygotowanymi przez eksperta z dziedziny psychologii.

Rozmiar nie ma znaczenia

Kiedy mężczyzna usłyszy hasło „rozmiar nie ma znaczenia – liczy się technika”, może przez chwilę poczuć się lepiej. Jednak to uczucie szybko mija. Technika jest bardzo ważna, ale nie może w pełni zastąpić normalnej wielkości penisa. Dlatego nie wolno liczyć na to, że to banalne stwierdzenie rozwiąże bardzo skomplikowany, emocjonalny problem. Zamiast tego warto doradzić ćwiczenia w doskonaleniu technik miłosnych, połączone z ćwiczeniami rozciągającymi penisa. Oprócz szansy na uzyskanie większego penisa, ważny jest tutaj czynnik psychologiczny. Czynnikiem tym jest podjęcie jakiegokolwiek działania, zmierzającego do rozwiązania problemu.
Każdy z nas czuje się zdecydowanie lepiej, kiedy robi coś na rzecz, wyjścia z trudnej sytuacji. Przejmuje wtedy kontrolę nad sytuacją w jakiej się znalazł. Działa to tak samo w stosunku do mężczyzn, cierpiących z powodu małego prącia.

Konieczność zaakceptowania samego siebie

Kluczem do satysfakcjonującego życia, jest akceptacja samego siebie. Ze wszystkimi wadami i zaletami. W przypadku dysponowania małym penisem, nie zawsze może to oznaczać wadę lub ujmę na honorze. Prowadzenie szczęśliwego życia, aktywność fizyczna, zadowolenie z pracy i udany związek mogą sprawić że mały penis nie będzie stanowił problemu. Przekonanie o własnej wartości jest drogą do sukcesu.
Będziesz też zupełnie inaczej postrzegany, jeśli sam siebie będziesz obdarzał szacunkiem. Inni ludzie bardzo szybko potrafią zauważyć, kiedy ktoś inny ma niską samoocenę. Wtedy, zależnie od konkretnej sytuacji mogą to wykorzystać przeciwko tej osobie. Widząc że jesteś osobą pewną siebie, nie dostrzegą że możesz mieć słaby punkt, w który można uderzyć.

Mały penis, wcale nie taki mały

Specjaliści mogą ci pomóc nie tylko informując o skutecznych metoda leczenia. Wiele osób z kompleksem małego penisa, nabyło to przekonanie w dzieciństwie. Po wielu latach, ten kompleks nadal się w nich utrzymuje. Pomimo tego, że aktualny rozmiar ich penisa wcale nie jest mniejszy, od średniej wielkości innych penisów. Dzieląc się swoimi wątpliwościami z lekarzem, możesz usłyszeć że nie masz żadnych podstaw do tego, aby wpadać w kompleksy. Twój penis może być w rozmiarze właściwym dla twojego wieku i w niczym nie odbiegać od innych członków.

Niewielki penis, wielkie dokonania

Nie warto skupiać się na tym, co wprowadza się w zły stan. Zamiast tego lepiej wykonywać rzeczy, które przyniosą ci satysfakcję. Nie możesz przestać myśleć o swoim małym członku? Jeśli tak, to zajmij się czymś, co zabierze twój czas. Znalezienie ciekawego hobby może być lekarstwem na kompleksy. Jazda off roadowa, konstruowanie zdalnie sterowanych modeli, nauka nowego sportu, kurs językowy, pisanie książki, prowadzenie własnej strony internetowej. Jest nieskończona ilość zajęć, które pomogą ci skupić się na tym co ważne.

Satysfakcja z seksu

Najlepszą metodą na sprawdzenie, czy twój penis nie jest zbyt mały, będzie ocena reakcji kobiet z którymi uprawiasz seks. Zadowolenie i orgazmy twojej obecnej i wcześniejszych partnerek, są najlepszymi referencjami dla ciebie, twojego penisa i twoich umiejętności. Nic tak mocno nie buduje wiary w siebie, jak widok usatysfakcjonowanej po seksie kobiety. Seks to nie tylko mechaniczne ruchy penisa. To również umiejętność budowania właściwej atmosfery, rozumienie kobiecych potrzeb, oraz znajomość jej ciała. Wykorzystując wszystkie te zdolności naraz, każdą kobietę doprowadzisz do orgazmu. Okaże się wtedy, że twój penis wcale nie jest zbyt mały, by mógł sprawiać satysfakcję. Pomyśl o tym, jak dużo jest hojnie obdarzonych mężczyzn, którzy pomimo to nie wiedzą, nie umieją, lub nie chcą odpowiednio tego wykorzystać. Uprawiają rutynowy seks, który nie dostarcza kobiecie żadnej przyjemności – pomimo użycia większego narzędzia niż być może posiadasz ty.