Metoda jelq – arabska metoda powiększania penisa – siny penis

Jednym z najprostszych sposobów, aby rozwijać swojego penisa, jest korzystanie z techniki jelq. Jelq znano już od wieków. Metoda ta cieszy się dużym uznaniem autorytetów klinicznych, potwierdzających ich skuteczność jak naturalną metodą powiększenia penisa. Jelqing wykonujemy poprzez chwycenie podstawy penisa pomiędzy kciuki i palec wskazujący. Złączone palce powinny przypominać kształtem znak OK – tworząc pierścień, który będzie przesuwał się po penisie w górę i w dół.


Technika ta jest wykorzystywana w świecie arabskim od setek pokoleń. W arabskim świecie bardzo ważna jest wysoka sprawność seksualna mężczyzn. Głównie z powodu, że mężczyzna gra dominującą rolę w tym świecie. Rozmiar penisa jest uważany za wskaźnik męskości i władzy. Technika wykonywania jelqingu jest zazwyczaj przekazywana z ojca na syna. Ty również możesz wykonywać jelq mając zapewnioną prywatność i komfort własnego domu – podobnie jak arabscy mężczyźni czynili od wieków.

Podstawy wykonywania ćwiczeń są stosunkowo proste. Należy zacząć od pół wyprostowanego członka, który został rozluźniony poprzez owinięcie go w ciepłą szmatkę na kilka minut. Następnie mocno go rozciągamy przez okres 45-60 sekund. Jelqing wykonujemy w sesjach trwających od 5 do 10 minut. Po tym czasie należy wykonać przerwę, aby penis mógł odpocząć. Na czas przerwy, zawijamy go ponownie w ciepłą szmatkę. Nie należy wykonywać więcej niż trzech zabiegów w ciągu godziny, oraz nie ćwiczymy dłużej niż jedną godzinę dziennie.

Alternatywnie, można zdecydować się na wykonanie jednej mini sesji jelqu w dzień, oraz kilka bardziej intensywnych sesji w nocy przed snem.

Jak wyżej już wspomnieliśmy, ćwiczenia przeprowadzamy układając palec wskazujący i kciuk w znak OK. Ruch dłoni rozpoczynamy od podstawy penisa i kierujemy się w górę w kierunku czubka penisa. Pamiętajmy o odrobinie nacisku, aby zapewnić dopływ większej ilości krwi do tkanek. Kiedy palce dojadą do czubka penisa, ćwiczenie rozpoczynamy w drugą stronę, w kierunku podstawy prącia. Każde rozciąganie penisa powinno nie trwać krócej niż 3 sekundy, ale nie więcej niż 5 sekund. Zabieg powinien być wykonywany w sposób powolny i w pełni kontrolowany. Choć masturbacja jest ważną częścią całej procedury jelqingu, to nigdy nie powinno się dopuścić do wytrysku spermy podczas ćwiczeń.

Jelqing pomaga rozciągnąć i rozszerzyć tkanki penisa, sprawiając że znajdzie w nich miejsce większa ilość krwi. W rezultacie otrzymamy dłuższą i większą erekcję. Jednak istnieją pewne kluczowe punkty, o których trzeba pamiętać podczas wykonywania jelqingu. Oto kilka z nich:

  • każdorazowo jelqing rozpoczyna się od wykonywania pewnych ćwiczenia rozciągających, które zapewniają niezbędną rozgrzewkę dla penisa
  • na penisa należy nałożyć trochę środka nawilżającego lub kremu
  • włosy łonowe mogą być wielką przeszkodą w wykonywaniu jelqu. Dla własnej wygody, najlepiej jest całkowicie zgolić owłosienie łonowe, lub przyciąć je do niewielkiej długości.
  • istnieją pewne ruchy, których należy unikać, aby uniknąć obrażeń – np. nie wolno stosować jelqu na żołędzi penisa – ćwiczenia wykonujemy jedynie na głównej części prącia
  • ćwiczenia wykonujemy tylko wtedy, kiedy nie osiągnęliśmy pełnej erekcji. Właściwy stan penisa na przeprowadzenie tych ćwiczeń, to pół erekcja

Choć arabska technika jelqing jest bardzo skuteczne w zwiększaniu zarówno długości penisa i jego obwodu, to posiada ona też drugą stronę medalu. Bardzo ważnym aspektem powiększania penisa, jest dostarczanie organizmowi wszystkich składników odżywczych, które są mu niezbędne w celu zapewnienia wzrostu. Jest to możliwe za pomocą stosowania naturalnych lub ziołowych tabletek, które działają poprzez zwiększenie przepływu krwi oraz zwiększenie produkcji testosteronu.

Jakich rezultatów jelqu można oczekiwać?
Uzyskane wyniki zależą od fizyczności każdej osoby. Jednak dotychczasowe badania mówią o tym, że już po 2 do 4 miesięcy ćwiczeń, można zauważyć wzrost wielkości członka o ok. 1,5 cm. Co najważniejsze, uzyskane rezultaty są trwałe, a nie tymczasowe. Jest to jedna z wielu zalet, która przemawia za stosowaniem arabskiej metody sinego penisa.

Być może ktoś się zapyta, dlaczego sinego. Odpowiedź jest bardzo prosta. Podobnie jak wtedy, kiedy nabijesz sobie siniaka, obszar podchodzi krwią, zmieniając kolor na ciemny. Podobnie jest wtedy, kiedy wykonujesz jelq. Ruch dłonią ze specjalnie złożonymi palcami, prowadzi do tego że do tkanki penisa przedostaje się więcej krwi. Odpowiada ona za wypełnienie ciał jamistych, powodując jednocześnie zmianę koloru prącia.

Jaka jest najlepsza pora na wykonywanie ćwiczeń?
Tutaj zdania są podzielone. Część panów twierdzi, że najlepszą dla nich porą na jelqing jest rano, a część uważa że odpowiedniejszy jest wieczór. Z naukowego punktu widzenia, korzystniejszy będzie poranek – chociażby z tego powodu, że u mężczyzn utrzymuje się wtedy największy poziom testosteronu. Jednakże pewnym problemem może być brak odpowiedniej ilości wolnego czasu – ok. godziny. Dlatego idealnym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie rano jednej krótkiej sesji 5-10 minut, natomiast wieczorem wykonanie całego ćwiczenia, trwającego około 1 godziny.