Najskuteczniejsze metody powiększania penisa – informacje ogólne

Powiększanie penisa stało się poważnym problemem dla większości mężczyzn – zwłaszcza dla tych, którzy nie są usatysfakcjonowani wielkością swoich narządów płciowych. Spośród różnych produktów wspomagających powiększanie penisa, trudno wybrać ten najlepszy. Przed dokonaniem jakiegokolwiek wyboru, należy poznać każdą z metod powiększania penisa, i na tej podstawie dokonać ewentualnego wyboru.


Spójrzmy na kilka najpopularniejszych i najskuteczniejszy metod powiększania prącia:

  • Tabletki i preparaty ziołowe

Jeśli chcesz szybko powiększyć swojego penisa, to tabletki mogą być kuszącym rozwiązaniem, aby osiągnąć taki wynik. Jednak nie wszystko jest tak kolorowe, jak może się nam wydawać. Niektóre z tych tabletek są niebezpieczne, ponieważ mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia zioła, lub substancje chemiczne, niebezpieczne dla ludzkiego organizmu.

  • Kremy

Różnego rodzaju kremy powstają na bazie ziół, wyciągów, oraz substancji chemicznych. Ich stosowanie jest bezpieczniejsze od tabletek i różnych preparatów ziołowo-chemicznych, lecz mogą wywoływać reakcje alergiczne.

Chirurgiczne metody powiększania penisa
Jest to najskuteczniejsza metoda na zwiększenie rozmiaru członka. Jednak jest to zarazem bardzo niebezpieczny zabieg. W wyniku ewentualnych komplikacji, możliwe jest trwałe uszkodzenie penisa. Oprócz tego, zabiegi te są bardzo kosztowne i niewielka ilość klinik w Polsce posiada je w swojej ofercie.

  • Pompki i pompy próżniowe

Gadżet sprzedawany zarówno w sex shopach, jak i w sklepach internetowych. Jego użycie jest bardzo proste, jednak efekty utrzymują się krótki czas. Pompy mogą być niebezpieczne dla penisa, jeśli będą nieumiejętnie wykorzystywane – mogą doprowadzić do uszkodzenia tkanki na członku.

  • Urządzenia naciągające

Urządzenie naciągające penisa potrafią zwiększyć długość i obwód penisa. Urządzenie składa się z obciążników, które delikatnie przymocowywane są do penisa. Ich ciężar powoduje, że w penisie będą się rozwijać nowe komórki tkanki, zwiększając jego rozmiar. Codzienne noszenie urządzenia przez kilka godzin, może przynieść realne wyniki w ciągu kilku miesięcy. Korzystając z takiego gadżetu można powiększyć penisa bez uciekania się do ryzykownych operacji. W rzeczywistości, stosując to urządzenie, nie ma potrzeby aby udawać się na wizytę do lekarza. Urządzenie jest bardzo skuteczny i zapewnia dobre wyniki, które – co najważniejsze – są trwałe. Obciążniki nie powodują bólu i są bardzo wygodne w noszeniu.

  • Jelqing

To naturalne ćwiczenie penisa, który może dać mu stały przyrost, podobny do tego, kiedy używamy obciążników. Jelqing jest w 100% bezpieczny i nie ma żadnego negatywnego wpływu na zdrowie. Jelqing jest formą ręcznego powiększania penisa. Metoda ta była używana przez ludzi na Bliskim Wschodzie ponad 4000 lat temu.

Nie ma wątpliwości, że najbezpieczniejszymi metodami powiększania penisa, są ćwiczenia prącia.  Ci, którzy mówią, że takie ćwiczenia nie działają, nie znają prawdy. Istnieją kliniczne dowody sugerujące skuteczność tych ćwiczeń, które notabene są bardzo proste i łatwe do wykonania.

Kolejna metoda, która ma udokumentowaną skuteczność, jest korzystanie z gadżetów rozciągających. Jest to metoda lubiana przez mężczyzn, ponieważ jest bardzo prosta do wykonania. Wszystko, co należy w niej robić, to po prostu nosić urządzenie zamocowane do penisa. Jednakże, zawsze należy używać klinicznie przetestowanego i atestowanego urządzenia, gdyż inne mogą uszkodzić tkanki wewnętrzne członka.

Choć obie te metody są bardzo skuteczne, to większość ekspertów doradza połączenie ćwiczeń z zażywaniem naturalnych pigułki. Taka kombinacja może prowadzić do szybszego wzrostu prącia. Naturalne tabletki na zwiększanie penisa to najczęściej silnym mieszanka ziół, w skład których wchodzi żeń-szeń, ginkgo, muira pauma, catuaba itd. Oprócz nich tabletki ziołowe zawierają inne niezbędne minerałów i składniki odżywcze, takie jak cynk i L-arginina. Odpowiadają one za zwiększenie przepływu krwi do narządów płciowych i umożliwiają mięśniom prącia zrelaksowanie się.

Dla kogo dedykowane są opisane powyżej metody? Teoretycznie, mogą z nich korzystać wszyscy mężczyźni, którzy chcą posiadać członka w większym rozmiarze. Jednakże w praktyce są one wykorzystywane tylko przez mężczyzn, którzy w życiu codziennym doświadczają problemów wynikających z posiadania małego penisa. Wybierając którąś z powyższych metod, należy kierować się kilkoma czynnikami: ilością wolnego czasu, stanu swojego zdrowia, rozmiarem członka jaki chce się osiągnąć. Zalecamy również, aby przed przystąpieniem do ćwiczeń, dobrze poznać ich przebieg. Można to zrobić poprzez uczestnictwo w forach medycznych, lub oglądając filmy instruktażowe zamieszczane w sieci. Jeśli nie jesteś pewien, jaka metoda byłaby najlepsza dla ciebie, powinieneś skontaktować się z lekarzem, który pomoże ci dobrać zestaw ćwiczeń w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty w jak najkrótszym czasie. Pamiętaj o tym, powiększanie penisa jest możliwe tylko wtedy, kiedy będzie wykonywane zgodnie z zaleceniami.