Operacyjne powiększanie członka

Rozwój technologii medycznej przyczynił się do tego, że współczesne zabiegi chirurgiczne i kosmetyczne są znacznie bezpieczniejsze, niż 10, 20 i 30 lat temu. Wprowadzenie do medycyny i kosmetologii nowych technologii zmniejszyło ryzyko powikłań, oraz zwiększyło szanse na powodzenie całej operacji. Wśród wszystkich zabiegów i operacji chirurgicznych, istnieje taka, która wymaga dokładniejszego omówienia.


Chirurgiczne powiększenie penisa może obejmować następujące zmiany:

  • wydłużenie penisa,
  • poszerzenie obwodu,
  • umieszczenie wewnątrz penisa implantów,
  • liposukcja z miejsc intymnych i redystrybucja skóry.

Operacyjne powiększanie penisa jest nazywane również  faloplastyką. Biorąc pod uwagę dostępne środki i narzędzia chirurgiczne, to operacyjne powiększanie penisa jest metodą polecaną mężczyzną, u których nie sprawdziły się żadne inne techniki powiększające. W przeciwieństwie do innych operacji ratujących życie, w przypadku operacyjnego powiększania penisa, pacjent zawsze powinien dobrze się zastanowić, czy warto podejmować ryzyko uczestnictwa w takim zabiegu.

Poszerzenie obwodu penisa

Chirurgiczne zwiększenie średnicy penisa wykonywane jest za pomocą wstrzyknięcia do prącia silikonu. Silikon to ta sama substancja, która jest używana podczas operacji powiększania biustu. Pomimo oczywistych zalet, jakie daje ta metoda, istnieje również dość poważny minus umieszczenia w penisie silikonu. Wstrzykiwanie silikonu do wnętrza członka może spowodować utratę czucia.

Wydłużenie penisa

Operacyjne zwiększenie długości członka odbywa się za pomocą skrócenia pewnych więzadeł, którymi penisa jest przymocowany do korpusu ciała. Te ścięgna zatrzymują prawie jedną trzecią penisa wewnątrz naszego ciała, zapobiegają w ten sposób jego swobodnemu przemieszczaniu się. Minusem tego zabiegu jest to, że jest on bardzo ryzykowny – jeśli coś pójdzie nie tak, pacjentowi może grozić wizja amputacji narządu. Z tego powodu lekarze odradzają ten zabieg ludziom, którzy tak naprawdę wcale go nie potrzebują.

Nadmuchiwane implanty

Istnieją również nadmuchiwane implanty, które są wszczepiane do prącia mężczyzn, którzy mają problemy z uzyskaniem erekcji. Po ich wszczepieniu, mężczyzna może napompować implant, wywołując sztuczną erekcję, umożliwiającą współżycie.

Lipolifting

Mężczyźni, którzy mają zdeformowane penisa, mogą skorzystać z lipofillingu. Wymaga to użycia na penisie tkanki, pochodzącej z innej części ciała. Obie tkanki następnie się zrastają, modelując nowy wygląd penisa.

Zalety operacyjnego powiększenia penisa

Pacjent, który udanie przeszedł operację faloplastyki, może spodziewać się przyrostu długości prąci o około 2,5 do 3 cm, a także zwiększenie obwodu penisa od 1 do 2 cm. Możliwe będzie również osiągnięcie pełnej erekcji, chociaż czasami może ona nie być uniesiona do góry, lecz skierowana w stronę ziemi. Mężczyzna zachowa również swoje normalne funkcje oddawania moczu oraz wytrysku.

Wady operacyjnego powiększenia penisa

Jeśli zabieg zostanie wykonany nieprawidłowo, to niepożądane objawy mogą obejmować ból i dyskomfort trwający nie tygodniami, lecz miesiącami. Długo gojące się i krwawiące blizny pooperacyjne mogą stać się źródłem licznych infekcji i zakażeń, uniemożliwiając przy tym prowadzenie życia seksualnego. W przypadku rozszerzenia obwodowego, koagulacja wtryskiwanego tłuszczu może spowodować, że na penisie pojawią się grudki.
Są to dwa z najczęstszych skutków ubocznych złej chirurgii penisa.

Pozostałe dolegliwości które mogą towarzyszyć faloplastyce

Istnieją jeszcze inne przykre objawy, które mogą wystąpić zarówno po udanej, jak i nieudanej faloplastyce. W obu przypadkach, przez dłuższy czas po operacji, oddawanie moczu może być bardzo bolesne i prowadzić do utraty czucia w penisie. Zdobycie erekcji może być bardzo bolesne -  oczywiście oznacza to, że seks staje się wtedy problemem. Nie wspominając o tym, że przez cały okres gojenia się penisa, można mieć problemy z inicjowaniem seksu, widząc w jakim stanie znajduje się członek.

Podsumowanie

Podsumowując, istnieją pewne czynniki, których musimy być świadomi przed podjęciem decyzji o operacyjnym powiększaniu penisa. Oprócz niebezpiecznego znieczulenia, wielu mężczyzn, którzy przeszli ten zabieg, nie było do końca zadowolonych z wyników. Jeden ze sposobów powiększenia penisa obejmuje wstrzyknięcie własnego tłuszczu, silikonu lub kolagenu do wału prącia. Powyżej wymieniliśmy dwa skutki uboczne, jakie mogą temu towarzyszyć.

Inna metoda wydłużania penisa  to tak naprawdę nie wydłużanie, ale uwalnianie penisa. Podcięcie więzadeł, które utrzymują część penisa w jamie ciała. Kiedy więzadła są podcięte, penis bardziej odstaje od ciała, dając złudzenie większej długości. Po tym zabiegu muszą być prowadzone ćwiczenia, odbudowujące naruszone więzadła, przyspieszające gojenie się ran, oraz przywrócenie penisa do wcześniejszej pozycji.

Niezależnie od wybranej metody operacyjnego powiększania prącia, sukces kryje się za wyborem doświadczonego chirurga, który wykona zabieg z najwyższą starannością i dokładnością, minimalizując wszystkie potencjalne zagrożenia.