Tabletki na powiększenie prącia – sposoby farmakologiczne

Tabletki na powiększanie penisa to rzeczywiście najbardziej popularna i najwygodniejsza metoda rozbudowywania penisa. Zapewnienie sobie bezpieczeństwa podczas zażywania tych tabletek, powinno być twoim priorytetem.


Farmakologiczne tabletki powiększające penisa sprzedawane są w Polsce wyłącznie na receptę. Zawierają one dawkę hormonu, w tym przypadku męskiego androgenu. Tabletki te zaliczają się do grupy leków steroidowych.

Dziś leki steroidowe mają różne farmakologiczne formy. Jedną z nich są maści. Maści sterydowe działają miejscowo (na określonym obszarze ciała), natomiast sterydy w postaci tabletek i pigułek działają na cały organizm. Jak wiesz, kulturyści używają specjalnych mieszanek białkowych opartych na sterydach. To pomaga im budować duże mięśnie. Podobna zasada funkcjonuje w odniesieniu do powiększania penisa. Penis również już dużym mięśniem, w dodatku bardzo chłonnym. Swoją budową przypomina gąbkę, składającą się z milionów małych pęcherzyków, chłonących wilgoć. Komórki ciała jamistego penisa, chłoną natomiast krew, która je wypełnia.

Słowo steryd jest zarezerwowane dla zespołu związków chemicznych, mających podobną budowę. Większość ludzi wie, że istnieją trzy rodzaje hormonów:

  • Preparaty na bazie hydrokortyzonu

Sterydy te występują wśród różnych kremów i maści przeznaczonych do stosowania zewnętrznego, np. w przypadku wysypki, ukąszeń i świądu. Kortykosteroidy nie są uzależniające.

  • Żeńskie hormony płciowe: estrogen i progesteron

Sterydy te określają rozwój drugorzędowych cech płciowych u kobiet, sterują również wydajnością układu rozrodczego. Estrogen i progesteron zajmują pierwsze miejsce wśród składników preparatów antykoncepcyjnych. Estrogeny i progesterony nie są uzależniające.

  • Męski hormon płciowy: androgen

Androgen, potocznie nazywany testosteronem jest głównym uczestnikiem w rozwoju drugorzędnych cech płciowych mężczyzny. Odpowiada również za sprawność systemu reprodukcji. Androgen jest składnikiem leków hormonalnych, często nazywanych sterydami. Wśród nich znajdziemy tzw. sterydy anaboliczne.

Określenie anaboliczne opisuje każdą substancję, która może wesprzeć wzrost tkanki mięśniowej i tłuszczowej. W normalnym stanie, ciało stale rozkłada i usuwa stare komórki, zastępując je nowymi. Proces ten nazywa się katabolizm.  Anabolizm to przyspieszony proces budowy nowych komórek, kiedy stare nie zostały jest usunięte.

W trakcie przyjmowania męskich hormonów, następuje regularny wzrost penisa. Te same sterydy stosowane są na fermach kurzych. Kury, którym są one podawane, rosną dużo szybciej od kur na wolnym wybiegu. W celu osiągnięcia dobrych wyników powiększania penisa, w trakcie przyjmowania tabletek hormonalnych konieczne jest prowadzenie aktywnego trybu życia i częste ćwiczenia fizyczne, przynajmniej 3 – 4 razy w tygodniu.

Należy jednak pamiętać, że jak tylko człowiek przestaje ćwiczyć i przyjmować hormony, to jego penis przestaje rosnąć i powoli wraca do pierwotnego rozmiaru. Przyjmowanie steroidowych tabletek na powiększenie penisa, może prowadzić do nadwagi. Aby tego uniknąć, istniej tylko jedno rozwiązanie – wymienione powyżej – regularne ćwiczenia fizyczne.
Inne składniki, które są stosowane w preparatach farmakologicznych obejmują cynk. Cynk jest często związany z układem odpornościowym, ale w rzeczywistości jest również bardzo skuteczny w produkcji zdrowej spermy i pobudzaniu wzrostu narządów płciowych.

Warto w tym miejscu bliżej przyjrzeć się ziołowym tabletkom na powiększanie penisa. Większość osób uważa, że są to w pełni bezpieczne dla zdrowia produkty. W teorii, skład większości z nich opiera się na kompozycji wyselekcjonowanych ziół i roślin. Wśród nich znaleźć możemy m.in. epimedium, ginkgo biloba, nasiona Cuscuta, czerwony żeń szeń, muira puama, catuaba, jagody głogu. Składniki te w niczym nie zagrażają naszemu organizmowi, mogąc jednocześnie przynieść zauważalny wzrost rozmiaru penisa, oraz lepszej jakości erekcje.

Niedawno jednak słyszeliśmy o głośnej aferze, w której w ziołowych tabletkach na powiększenie penisa, wykryto pewne ilości męskich hormonów płciowych. Było to preparaty produkcji chińskiej, które trafiły do sprzedaży w Polsce bez wymaganych atestów, badań i zgód. Wg przeprowadzonych badań, ilość hormonów w jednej tabletce była śladowa i podobno nie miała wpływu na działanie preparatu. Niepokojące jest jednak to, że do sprzedaży w ogóle trafił taki produkt. Można mieć poważne wątpliwości na temat tego, czy stosowanie tabletek innych firm jest bezpieczne dla nas. Nikt z nas do końca nie wie, co kryje się w takim produkcie, oprócz wypisanych na opakowaniu ziół.

Jest to kolejny argument do tego, aby w zamiarze powiększenia penisa, korzystać wyłącznie ze sprawdzony, mechanicznych sposobów. Zaliczyć do nich możemy różnego rodzaju rozciągacze, pompki próżniowe, obciążniki lub techniki rozciągające jelq. Stosując je, mamy pewność że do naszego organizmu nie trafiają substancje, które nie powinny się znajdować w naturalnych preparatach na powiększanie rozmiaru członka.